Diskusní fórum - Nutnost korekce kopyt | ZakBook
Richard Viduna
Člen
22.02.2020, 18:29
16.07.2021, 11:48

Nutnost korekce kopyt


Ahoj kolegove, u jednoho z nasich zirafich samcu jsme zvysenou dotaci kolagenu resili kloubni problemy. Patrne i v souvislsoti s tim mu, ale zacali prerustat kopyta. Zatim se pohybuje bez potizi, ale nase zkusenosti nejsou velke, takze si nejsme jisti, zda a jak je pripadne vhodne zasahnout. Trenink s nimi neprovadime. Poradite nekdo, prosim?

Vzhledem k tomu, ze zde jeste neni mozno primo sdilet fotografie, tak fotodokumentace lednoveho stavu kopyt je v nahledove kvalite k dispozici zde: https://www.uschovna.cz/zasilka/VI72Z2H8NGDTUTIF-8MN/ a ve vysokem rozliseni je k dispozici zde: https://www.uschovna.cz/zasilka/VIS2VRWBNHF62VZC-6JS/. Predem moc dekuji za vase rady a nazory.

Luboš Melichar
Administrátor
24.02.2020, 09:32

V tomhle stavu bych ještě neřešil vůbec nic Ríšo, spíš bych se jen věnoval pečlivějšímu monitoringu. Zkus to čas od času vyfotit, abyste měli přesnou a objektivní představu o vývoji. Rozhodně bych to ale vyhodnotil až později. Uspat žirafu je vždycky s jistou mírou rizika a tenhle stav je, podle mě, tomu riziku neúměrný.

Luděk Čulík
Administrátor
24.02.2020, 10:08

Ahoj Richarde, jsem stejného názoru, zatím bych do toho nešel, pokud se to bude vytáčet dále, bude to potřeba udělat.

Richard Viduna
Člen
17.03.2020, 21:03

Panove, vazim si vasich komentaru, mam podobny nazor, ale potreboval jsem se v nem utvrdit ;-) Dekuji za skvelou spolupraci.

V této diskusi je již několik příspěvků, zapoj se do diskuse i ty!

Diskusní fórum, kde mohou probíhat odborné debaty na nejrůznější téma.

Zoo Dvůr Králové Zoo Liberec Unie Českých Zoologických Zahrad
Ministerstvo životního prostředí